Obecnie ciężko znaleźć silnik bez doładowania jeśli mamy na myśli auta od segmentu C w górę.

INTEGRA 3D – to nazwa nowoczesnego fotoradaru na który ostatnimi dniami Główny Urząd Miar wydał zatwierdzenie czyli dokument pozwalający na użytkowanie.

Silniki spalinowe tylko w określonym zakresie obrotów wytwarzają odpowiedni moment obrotowy żeby skutecznie napędzać auto.

W naszym kraju największe ryzyko zakupu auta kręconego jest od handlarza, większość osób w tym zawodzie wie, że uczciwość nie popłaca.

Lakier samochodowyNa rynku od kilku lat dostępne są systemy lakierów nawierzchniowych do nakładania różnymi metodami, jeśli chodzi o przeznaczenie produktów tego typu to jest ono dość zróżnicowane, tak samo jak ich odporność na działanie czynników zewnętrznych. Aby taki lakier nie odpryskiwał musi być spełnionych kilka warunków. Po pierwsze aplikacja powinna przebiegać w kabinie lakierniczej, która zapewni odpowiednie oświetlenie, temperaturę oraz wentylację.

HybrydaHybrydowy napęd elektryczny odniósł niewątpliwie sukces. Ale koncern PSA wraz z Peugeot Citroen pracują obecnie nad hydraulicznym napędem hybrydowym dla samochodów osobowych. Pomysł został ochrzczony mianem Powersplit, cała koncepcja polega na tym, że korzystać można z jednostki podstawowej lub hydraulicznego napędu hybrydowego. Możliwe jest też korzystanie z obu na raz.

Wtryskiwacze - naprawaW artykule tym zastanowimy się wspólnie czy warto regenerować wtryskiwacze common rail. Może się okazać, że w warsztacie zaproponują ci regenerację wtryskiwaczy, ale musisz od razu wiedzieć, że efekty takiego zabiegu mogą być różne. Bierze się to przede wszystkim z nieuczciwego podejścia serwisów, które zajmują się naprawami tego typu.

Wielu kierowców chciałoby mieć doskonały dźwięk w swoim aucie. Aby to zyskać warto wygłuszyć drzwi poprzez montaż mat wygłuszających. Zaczynamy od ściągnięcia boczku . Osobiście nie lubię tego etapu pracy, bo wymaga on delikatności i szczególnej uwagi. Musisz kierować się zasadą, że nic na siłę. Trudno tez opisać jakąś metodą, bo w każdym aucie sposób demontażu wygląda inaczej. Najlepiej skorzystać z książki do danego modelu lub poszukać informacji w Internecie na ten temat.

Od czasu gdy smartfony weszły do powszechnego użytku nastąpił prawdziwy wysyp nawigacji przeznaczonych dla urządzeń tego typu. Swoje wersje wypuściło wielu znanych do tej pory producentów oprogramowania nawigacyjnego jak chociażby TomTom. Praktycznie wszystkie aplikacje tego typu są płatne, przestają tym samym działać po wygaśnięciu okresu licencyjnego. Czasem jest możliwość wykupienia licencji na mniej niż rok, daje nam to możliwość dokładniejszego przetestowania oprogramowania. Ceny najczęściej wahają się w okolicy 100zł za rok. Ale mamy tez całkiem spora ilość darmowych aplikacji. Jeśli chodzi o ich funkcje i przydatność to bywa różnie. Dlatego warto poświęcić chwilę i sprawdzić opinie zamieszczone w internecie. Jedną z bardziej znanych i chwalonych darmowych aplikacji są tzw Mapy Google. Mamy na przykład możliwość podejrzenia ruchy w większych miastach, minusem jest to że program pracuje tylko w trybie online. A to akurat może przysporzyć nam dodatkowych kosztów. No oczywiście są tez takie miejsca gdzie mamy słaby zasięg, tam to już wcale z tej aplikacji nie skorzystamy. Jeśli chodzi o różne smartfony to największy wybór maja użytkownicy korzystający ze smartfonów z systemem operacyjnym Android. Sporo jest też płatnych aplikacji, ale są one zazwyczaj dużo tańsze niż typowe samochodowe GPS.

Technologia idzie cały czas do przodu, ludzie wpadają na nowe rozwiązania o których jeszcze jakiś czas temu się nikomu nie śniło. Cały czas Polskie drogi to plac budowy. Najczęściej jak już wiedziemy na jakąś trasę to po kilkudziesięciu kilometrach czekają na nas najróżniejsze zwężenia. Czeka na nas ruch wahadłowy i liczne rozjazdy. Nie wspomnę już o takich miejscach jak zakopianka. Najlepszym sposobem na omijanie korków jest zasięgniecie informacji u samego u źródła. Dzięki temu nie ugrzęźniecie w korkach i wasza droga upłynie szybciej i bez nerwów. Dlatego już w domu trzeba usiąść i wytyczyć ewentualne objazdy. Zacznijmy od zajrzenia na stronę GDDKiA. Znajdziemy tam mapę ze szczegółowymi remontami i przebudówkami poszczególnych odcinków tras. Odnajdźmy na stronie dział o nazwie serwis dla kierowców i kliknijmy na ikonkę robót drogowych. Dowiemy się jakie docinki są remontowane i kiedy remont się skończy. Ważne też jest ograniczenia prędkości i na jakim odcinku ono obowiązuje. Często podawany jest też czas jaki musimy poświecić na przejechanie danego odcinka. Powiem od razu że serwis ten nie obejmuje dróg lokalnych. Ale w sieci znajdziesz wiele takich serwisów które pomogą przedostać Ci się przez korki i utrudnienia na drogach. Przyda się też jakaś nawigacja, wybór jest ogromny, od tych montowanych na szybie poprzez te na smartfonie.